Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w minionym okresie dość znanym zagadnieniem. Poglądy na jej temat bywają jednak całkowicie odmienne. Swój chłodny klimat zawdzięcza przede wszystkim doniesieniom medialnym, które to przestrzegają przed rzekomymi minusami, które to się z nią wiążą. Przestrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przyznawanych pożyczek przejmowali lokale mieszkalne ubogich ludzi.

Prawda jest jednakże nieco w wyższym stopniu złożona niż w schemacie biedni pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie można oceniać w sposób ogólny określonego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron rozumie precyzyjnie na co się zgadza.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są dawane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (oferowane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody podpisywania umów przez równorzędne podmioty, która to reguła zawiera się polskim KC. Strony ustalają, że 1-a ze stron udziela pożyczki w określonej wysokości a druga strona obiecuje ją spłacić w wyznaczonym okresie, wraz z pobocznymi odsetkami i wydatkami. Aby przeczytać, kliknij http://leijza6o.hatenablog.com

Z racji tego, że prywatny inwestor nie dzierży uprawnień banku (np. nie będzie w stanie weryfikować pożyczkobiorcy w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się w takim razie poprzez dokonanie adnotacji w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie prosta struktura od strony prawniczej.