Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już teraz warto powiedzieć, że w minionym czasie duże zamieszanie na polskim rynku propozycji finansowych dokonała informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Specjaliści wskazują na fakt, że coraz większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i zawodowych doradców finansowych nie ma w tym choćby minimalnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki przekazywania kredytów przez polskie banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt pozyskiwał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do znacznego powiększenia zobowiązań przeterminowanych, to znaczy tego rodzaju które to były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tym momencie strategia kredytowa zdaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest relatywnie oporne i z tym należy łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie popularna. zobacz tutaj więcej

Sporo ludzi, które to nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czym różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego istnieją dostrzegalne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona relatywnie mniejszymi formalnościami.