Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, która to chociażby raz w całym swoim życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której nigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom objaśnić te zasadnicze pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została powołana do życia przez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki uczyniły banki żeby polityka kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której wejście posiadają wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy konkretnego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które otrzymujemy za konkretne działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy zdobyć bez oceny informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju propozycją są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań i dość często mają spore opóźnienia. Powinno się tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.