Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać?


Znany dwu tygodnik o problematyce finansowej przytoczył w minionym tygodniu doniesienia statystyczne z jakich wypływa bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, iż coraz to większa ilość Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z właściwą obsługą swojego zadłużenia. Przyczynia się do wielu katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest należyta pomoc. Jedną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na taką pożyczkę liczyć i gdzie jej szukać? W zwięzłym paragrafie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim pozostaje zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Jeżeli nie opłaca swoich zadłużeń to praktycznie w każdym banku otrzymuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o przekazanie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Jednakże takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Naczelnym rodzajem pomocy z jakiej mają szansę skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich pierwszoplanową zaletą jest to, że nikt nie kontroluje danych zamieszczonych w tzw. rejestrach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym wypadku jest porozumienie nawiązane między pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Zabezpieczeniem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Wobec tego też jeśli tylko mamy lokal mieszkalny, dom lub działkę to o takową pożyczkę jesteśmy wstanie się starać.