Pożyczki bez zaświadczeń- nie badamy dochodu, nie wymagamy poręczycieli


Epoka Demokracji Ludowej gdy staliśmy po parenaście godz, niekiedy w męczących warunkach atmosferycznych po jakichkolwiek towar w niemających końca kolejkach minęły definitywnie. W tym momencie, po dwudziestu pięciu latach od transformacji ustrojowej żyjemy już w zgoła odrębnych warunkach ekonomicznych i publicznych. Żyjemyw społeczeństwie konsumpcyjnym w którym o coraz to większej ilości spraw rozstrzyga posiadanie środków finansowych. Narastające oczekiwania konsumpcyjne zdynamizowały rynek ofert pożyczkowych. W niedawnych dniach i miesiącach rzeczywistym przebojem okazały się pożyczki bez zaświadczeń.

Z czym trzeba łączyć naprawdę ogromne zainteresowanie tym szczególnym artykułem finansowym? Dla osoby, która to w swoim życiu posiadała okazję pozyskać kredyt lub pożyczkę sprawa jest jasna i zrozumiała. Laik jednak może nie znać przyczyn z jakiego powodu pożyczki bez zaświadczeń są tak popularne w naszym własnym kraju. W niniejszym wpisie postaramy się wytłumaczyć nieznacznie opisywane zagadnienie.

Każda osoba, która to chociaż raz w swym żywocie decydowała się na kredyt lub pożyczkę wie doskonale, że przy staraniu się o konkretną kwotę gotówki pozostaje przedstawić szereg dokumentów. Jednym z nich jest zaświadczeni o dochodach jakie odbieramy każdego miesiąca. Jeśli jesteśmy czynni zawodowo to o takiego rodzaju poświadczenie musimy się starać u pracodawcy. Z kolei jeśli już otrzymujemyświadczenie rentowe lub świadczenie emerytalne to wymagany jest dokument wskazujący poziom renty lub emerytury. Jednakże gdy potrzebujemy pożyczki bez zaświadczeń to tego typu dowodów nie potrzebujemy. Jednakże musimy mieć świadomość, że takiego rodzaju pożyczki mogą być obciążone względnie dużymi kosztami.