Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już dzisiaj warto stwierdzić, że w minionym czasie spore zamieszanie na polskim rynku propozycji finansowych zrobiła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Eksperci wskazują na okoliczność, że coraz to szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i zawodowych doradców pożyczkowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki przyznawania kredytów przez polskie banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt dostawał w zasadzie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy tego rodzaju które to były w sposób niewłaściwy spłacane. W tej chwili strategia kredytowa zdaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest relatywnie ciężkie i z tym trzeba wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak ogromnie popularna.

Wiele osób, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów może z całą pewnością zapytać „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego są zauważalne różnice w formalnościach jakie musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona stosunkowo mniejszymi formalnościami.